İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziler Günü Kutlu Olsun

İlçe Müdürümüz Sayın Muhhammet Fatih Çepni Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Gaziler Günü Kutlu Olsun

Cumhuriyetiminiz banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde verilen ''Gazi'' ünvanın her yıldönümünü Gaziler Günü olarak kutlamaktayız.

Şanlı tarihimiz boyunca bağımsızlığımızı ve hürriyetimizi canı pahasına koruyan bir millet olarak bu uğurda şehit ya da gazi mertebesine erişebilmeyi gurur ve onur olarak gördüğümüz çin girilen mücadelelerden hep  zaferle çıkmışızdır.

Anadolu topraklarının vatan kalmasında gaza anlayışı  önde gelen değerlerimiz arasındadır ve Gazilerimiz milletimizin aziz emanetleridir. Milli birlik ve beraberlik uğruna canını siper etmiş bunun nişanını göğsünde gururla taşıyan kahramanlarımız, yaptığınız fedakârlıkları asla unutmuyor ve geleceğimizin teminatı gençlerimize verdiğiniz mücadeleleri aktarmayı görev biliyoruz. Tarih bilincini, millî birlik ve beraberlik ruhunu gelecek nesillere öğretmek sorumluluğuyla istiklal ve istikbalimize bugün olduğu gibi yarın da sahip çıkacağız.

Bu toprakları bize vatan kılan bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz tüm kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyor, ebediyete irtihal etmiş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize Allahtan rahmet diliyorum. Aramızda bulunan gazilerimize geldikleri için teşekkür ediyor sağlık ve esenlikler diliyorum...

 

 

Muhammet Fatih ÇEPNİ

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.