İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Projesi 'Durakta Matematik'

İlçemiz Kartaltepe İlkokulu ve Pilot Cengiz Topel İlkokulu işbirliği ile yürütülen eTwinning 'Durakta Matematik' projesi kapsamında öğrencilerimiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze gelerek projelerini tanıttılar.
 eTwinning Projesi 'Durakta Matematik'

Projenin kısa içeriği şu şekildedir;

Eğlenceli çizimler ile matematiği sevdirmek, karikatürler ile insanların gülümsemesini sağlamak. Matematik dersini daha keyifli ve kalıcı hale getirmek. Görsel anlatılarak kalıcılığını desteklemek. Bu amaç doğrultusunda duraklarda 7'den 70'e tüm insanların matematiğe karşı ön yargısını kırmak. Bunu 81 il ve ilçelerde yer alan duraklarda yaygınlaştırmak. Öğrencilerinde bu projede aktif olarak yer almasını sağlamak.

HEDEFLER

Durakta geçirilen zamanın avantajıa çevrilmesi. Okulda öğrenilen bilgilerin dört duvar arasından çıkarılıp geniş kitlelere ulaşarak fayda sağlamak. Matematiğe karşı ön yargıları kırmak.

ÇALIŞMA SÜRECI

Yapılan etkinlikler ve çizilen karikatürler, konu anlatımları afiş haline getirmek. Projede yer alan öğretmenlerin okuldaki öğrencileri ile yaptıkları çalışmalarında duraklarda sergilenmesi.

BEKLENEN SONUÇLAR

Matematiğe karşı ön yargıların kırılması ve matematik korkusunu yenip matematiği sevdirmek. Görsel hafıza ile matematiği kalıcı hale getirmek. Eğlenerek öğrenmeyi sağlamak.

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.