İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakırköy'de Mesleki Eğitim Merkezleri Tanıtımı Hızla Devam Ediyor

Bakırköy'de Mesleki Eğitim Merkezleri Tanıtımı Hızla Devam Ediyor

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Muhammet Fatih Çepni başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yöneticileri Mesleki Eğitim Merkezi Programını tanıtmak amacıyla yaptıkları iş yeri ziyaretleri devam ediyor.Bu kapsamda Kahve Dünyası'na Mesleki eğitim alanındaki yenilikleri tanıtmak ve değerlendirmek  üzere ziyaret gerçekleştirildi.Ülkemizin üretim gücüne katkı sağlamak amacıyla Bakanlığımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalanmıştır. Bu protokol doğrultusunda il merkezimizde ve ilçelerimizdeki tüm meslek liselerimizde Mesleki Eğitim Merkezi Programı uygulanmaya başlanmıştır.

Mesleki Eğitim Merkezi Programı tanımlanan okullarımızın idarecileri kayıt alanlarında bulunan iş yerlerini ziyaret ederek Mesleki Eğitim Merkezlerini tanıtıyor. İş yeri ziyaretlerinde okullarımızın ve iş yerlerinin arasında yürütülecek çalışmalar, yapılacak işlerin iş birliği ile yürütülmesi hakkında bilgi veriliyor.

   Mesleki Eğitim Merkezi Programı ile;

 

  • İl merkezi ve tüm ilçelerdeki meslek liselerinde açılan mesleki eğitim merkezlerinde yaş sınırı olmaksızın ortaokul mezunları eğitim alabilecek.
  • Haftada 1 gün okulda teorik eğitim, 4 gün işletmede beceri eğitimi verilecek.
  • 4 yıllık eğitimin sonunda meslek lisesi diploması verilecek.
  • Eğitim sürecinde asgari ücretin yüzde 30'u ile yüzde 50'si arasında maaş verilecek.
  • İş kazası, meslek hastalığı, hastalık sigortası devlet tarafından yapılacak.
  • Mesleki Eğitim Merkezi programıyla diplomasını alanlar iş bulma kolaylığı ve kendi iş yerini açma imkanını elde edecek.

Tanıtımlarımız ve çalışmalarımız hızla devam etmektedir. İlçemizde mes­lekî ve teknik eğitimin gelişmesi adına çalışan paydaşlarımıza, idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

 

22-02-2022

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.