İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakırköy Kaymakamımız Sayın Nazmi Günlü’den Mimar Sinan İlkokulumuza ziyaret

Teknolojinin derslere uyumuna yönelik projeleriyle eğitimde yenilikçilik ve iyi örnekler başarı ödüllerine sahip Mimar Sinan İlkokulumuzu ziyaret eden Bakırköy Kaymakamımız Günlü ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aydın, bu alanda yürütülen okuldaki yeni çalışmalara yakın ilgi gösterdiler.
Bakırköy Kaymakamımız Sayın Nazmi Günlü’den Mimar Sinan İlkokulumuza ziyaret

Bilişim ve iletişim teknolojisinin hızla gelişerek değiştiği günümüz dünyasında bağımsızlığımızın ve güvenli geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimi için okullarımızda aktif ve katılımcı sınıf ortamlarının oluşturulması artık kaçınılmaz bir gerçeklik…

Teknolojiye ve yenilikçiliğe ayak uydurmakta yetişkinlere oranla çok daha yetenekli ve özgüvenli olan çocuklarımızın etkin ve etkileşimli öğrenmelerine büyük önem veren Bakırköy Kaymakamımız Nazmi Günlü ve Milli Eğitim Müdürümüz Emrullah Aydın, teknolojinin derslere uyumuna yönelik projeleriyle eğitimde yenilikçilik ve iyi örnekler başarı ödüllerine sahip Mimar Sinan İlkokulumuzu ziyaret ettiler. Dün gerçekleşen ziyarette, okuldaki bu alana yönelik çalışmaları Şube Müdürümüz Hüseyin Taşdemir ve ilçemiz Ar-Ge ekibiyle birlikte yerinde inceleyen Sayın Günlü ve Sayın Aydın, yeni projelere yakın ilgi gösterdiler.

Mimar Sinan İlkokulumuzun 2017 yılındaki “Çiziyorum, Oynuyorum, Öğreniyorum” adlı projesi, Öğretim Yöntem ve Teknikleri kategorisinde Milli Eğitim Bakanlığının yüksek takdirlerini kazanarak Eğitimde Yenilikçilik Ödülüne layık görüldü. Öğrencilerin bilgisayar-tablet bağımlılığına dikkat çekilen projede, doğru yönlendirme ve rehberlikle teknoloji bağımlılığının eğitimde iyi örneklere nasıl dönüştürüleceğinin yöntem ve teknikleri ortaya konuldu. 

Aktif öğrenme ortamını teknoloji kullanımıyla zenginleştirerek eğitim öğretimde “ClassDojo, Plickers, Araçsız Kodlama, Robotik Çalışmalar, Aurasma, GreenScreen…” gibi Web 2.0 araçlarına yer veren Mimar Sinan İlkokulumuz, web tabanlı programlama dili scratch ve makey makey kullanarak ilk etapta Müzik-Matematik derslerine uyarladıkları “Dokunarak Hem Çalıyorum, Hem Çarpıyorum” adlı projesiyle de 2016 yılında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitimde İyi Örnekler ödülüne lâyık görülmüştü.

 

18-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-2018

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.