İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn.Muhammet Fatih Çepni,Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıl dönümü vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı  İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn.Muhammet Fatih Çepni,Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıl dönümü vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı.

 

 

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Muhammet Fatih Çepni, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıl dönümü vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı.

 

Milletin, egemenliği kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullandığı yönetim biçimi olan cumhuriyet; aziz milletimizin ve onun yetiştirdiği kahraman Türk askerinin İstiklal Harbi zaferini taçlandıran bir armağandır.

 

Egemenliğin kaynağının millete ait olduğu bir yönetim şekli olan cumhuriyet, 98 yıl önce Türk milletinin omuzlarında yükselmiş; milletimizin dünyada emsali görülmemiş mücadelesi, azim ve kararlılığı, fedakârlığı, inancı, vatan sevgisi, gayreti, birlik ve beraberliği ile şekillenmiş; millet-devlet dayanışması ile bugünlere gelmiştir.

 

 Bizler, emanet aldığımız bu kutsal ve güzel vatanda ecdadımıza her zaman borçlu olduğumuzu bilerek tüm maddi ve manevi varlığımızla Cumhuriyetin hedefleri doğrultusunda bilimin, bağımsızlığın, adaletin, eşitliğin, millet olma ve daima ilerleme bilincinin ışığında; vatanını tertemiz yüreği ve canıyla düşman işgalinden kurtaran bir neslin ruhuyla dünyada üstesinden gelemeyeceğimiz güçlük olmadığını bilerek milli irade meşalesini daima daha ilerilere taşıma gayretinde olacağız.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder." sözündeki hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk, millet ve devlet olmak temel şiarımızdır. 

 

Kökleri şanlı tarih Çanakkale Zaferi'ne dayanan; milletimizin çoluk çocuk, tek yürek, yedi düvele gösterdiği direnişi ve başarısı ile kurulan Cumhuriyetimizi bugün temelinde eğitim olan bilim, sanayi ve teknoloji alanındaki ilerlemelerle, kalkınma hareketlerimizle yaşatacak; daima devlet- millet dayanışması, birlik, beraberlik, kardeşlik içinde ona layık olmaya çalışacak ve sahip çıkacağız.

 

Köklü tarihimizde şanlı zaferlere imza atılırken milletimizin yaşadığı zorlukları unutmayıp, güzel ülkemizin kıymetini bilip Cumhuriyetin gerekleri doğrultusunda şekillenen eğitim hedeflerimize ulaşmak, çağın imkânlarıyla ilim ve irfanla yoğrulmuş bir millet olmak, devletçe uluslararası alanda daima güçlü olmak ve geleceği inşa etmek; kadim tarihimize, gelecek kuşaklara borcumuz ve istikbaldeki varlığımız için temel gayemizdir. 

 

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Türk vatanının milletiyle bölünmez bütünlüğü, bağımsızlığı, istikbaldeki varlığı, ay yıldızlı al bayrağımızın ait olduğu topraklarda daima dalgalanması, milletimizin huzuru ve refahı için canını feda etmiş tüm şehitlerimiz ile ebediyete intikal etmiş tüm kahramanlarımızı ve gazilerimizi rahmet, minnet, saygı, sevgi ve şükranla anıyorum. Aynı ruhu taşıyan milletimizin her bir ferdini de Cumhuriyet bilinci ve Cumhuriyet Bayramı coşkusu ile selamlıyorum.

 

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, istiklal ve istikbal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum. 

 

 

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız

 

                                                     Muhammet Fatih ÇEPNİ

                                                Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü                                     

 

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.