İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü

Çanakkale Zaferimizin 104’üncü yıldönümünü iftiharla kutluyor; 18 Mart Şehitler Günü’nde hilâlimiz uğruna tertemiz alınlarından vurularak şehadetleriyle istiklâlimizi güvence altına alan tüm kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum.
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emrullah Aydın’ın, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü Yıldönümü münasebetiyle yayımladıkları mesajları:

“Çanakkale Zaferimizin şanlı yıldönümünü iftiharla tebrik ediyorum. Hilâlimizi boğmaya, istiklâl ve istikbalimizi yok etmeye yönelik ehl-i salîbin alçak saldırılarını asırlardır boşa çıkaran tüm kahraman şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Sinesindeki kat kat iman ile yedi düvele karşı namus bildiği vatanını asla düşmana çiğnetmemek için yüz binlerce yiğit Mehmetçiğimizin gözünü dahi kırpmadan şehadete koştuğu topraklardır Çanakkale…

Bu asaletli ecdadın nesli olarak, aynı ruh ve duygularla milletimiz, memleketimiz, mukaddesatımız üzerinde ihanet planları yapanlara her dönem ‘Çanakkaleler Geçilmez’ dedirtebilmenin azim ve kararlılığını hep birlikte gösterebilmeliyiz.

Maneviyatımızı besleyen aziz hatıraları yâd ettiğimiz 18 Mart Şehitler Günü’nde tüm şehitlerimizi bir kez daha hürmet, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.

Anadolu’daki bağımsız varlığımızı tarihe perçinleyen Çanakkale Zaferimizin de 104. yıldönümünü yaşamanın onur ve sevincini asil milletimizle paylaşıyorum, hepimize kutlu olsun.” 

Emrullah AYDIN 

Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.