İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ ve MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ"

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Muhammet Fatih Çepni'nin 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı 


Aziz Türk Milleti'nin bağımsızlığına ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşı'mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 101. yıl dönümünü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz.

 Mehmet Akif, "O şiir, milletin o günkü heyecanının bir ifadesidir, o günleri yaşamak lazım, o şiir artık benim değildir, o milletimindir." diyerek bu eşsiz şiirini Aziz Türk milletine hediye etmiştir.

 İstiklal mücadelemizin zor dönemlerinde kabul edilen Millî Marşımız, bağımsızlık mücadelesi veren milletimize büyük bir moral ve güç vermiştir. 

 Bağımsızlığımızın en önemli sembolü olan, her kelimesinde vatan, millet sevgisi, her dizesinde iman, her kıtasında cesaret ve kararlılık olan İstiklal Marşımızın sönmez ışığı yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

 Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı'mızın milli marş olarak kabul edilişinin 101. yıl dönümünü kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Kurtuluş Savaşı kahramanlarını, büyük şair ve fikir adamı Mehmet Akif Ersoy'u, şehit ve gazilerimizi rahmet,minnet ve şükranlarımla yâd ediyorum.

 

12-03-2022

 

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.