İSTANBUL BAKIRKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü"2021 TÜRKİYE AFET EĞİTİM YILI İLAN EDİLDİ

 

2021 yılının "Afet Yılı" ilan edilmesinin ardından, T.C İçişleri Bakanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) tarafından  "Afete Hazır Türkiye" Projesi tüm ülke genelinde uygulanmaktadır.

 

AFAD Başkanlığınca 2013 yılından bugüne kadar yürütülen Temel Afet Bilinci ve Farkındalık Eğitimleri kapsamında; 2021 yılında sivil toplum ile daha yakın bir iş birliği ve ortak eğitimler düzenlenerek aile okul ve iş yerlerine yönelik afete hazırlığın önemi, yaşam çevremizdeki riskler, afet ve acil durum planı, afet ve acil durum çantası, afet sırasında doğru davranış şekilleri, afet ve acil durum anında ilk 6 saatin önemi, afet sigortası, bina güvenliği, tahliye ve toplanma alanları gibi konuları içeren afet bilinci, arama ve kurtarma, yangın, ilk yardım, gönüllülük, kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) tehdit ve tehlikeler, sivil savunma gibi başlıklarda eğitimler yürütülerek tüm vatandaşlarımıza ulaşılması hedeflenmiştir. Bu hedefler doğrultusunda, 2021 yılı ''Türkiye Afet Eğitim Yılı'' olarak belirlenmiş ve tüm illerimizde ''Afet Eğitim Seferberliği'' başlatılmıştır.

 

Bu kapsamda  "Afet Eğitimi Hazırlık Günü " olan 12 KASIM 2021 tarihinde, 4. ders saatinde eşzamanlı olarak, , "Birey ve Aile için AFET Bilinci Eğitimi" orta okul ve lise kademelerinde,   Okul öncesi eğitim kurumları ile İlkokullarda ise "AFAD Animasyon Filmi" videolarını öğrencilerimizle izleyerek farkındalık oluşturuyoruz.

 

 

 

Temel Afet Bilinci Eğitimi Bilgilendirme Videoları İçin Aşağıdaki Linki Tıklayınız.

 

Okul Öncesi Eğitim Kurumları İle İlkokullar İçin:

 

 

https://youtu.be/_tH37tzHDpY

 

     Ortaokul ve Lise Kademeleri İçin:        

https://www.youtube.com/watch?v=nsLU7zqeToo

Kartaltepe Mahallesi General Şükrü Kanatlı Caddesi No3 Bakırköy/İstanbul - 02125717111

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.